Węgiel śląsk

Węgiel kostka


To wysokiej jakości produkt przeznaczony do pieców stalowych oraz żeliwnych. Jego atutem jest przede wszystkim niska zawartość siarki. To natomiast pozwala zredukować ilość sadzy, która zaczyna odkładać się w kominie jako efekt uboczny spalania węgla.

Węgiel kostka można spokojnie mieszać z paliwem słabym, czyli: trocinami, drewnem, peletem, węglem brunatnym. Ten typ węgla jest bardzo ekonomiczny. Oznacza to, iż przez długi czas utrzymuje temperaturę, jak również tlący się żar. To pozwala zredukować ilość jego zużycia w okresie grzewczym, co przekłada się na niższe koszty, związane z korzystaniem z systemu grzewczego.

Węgiel orzech


To jeden z najpopularniejszych rodzajów węgla kamiennego na rynku. Jego ogromna popularność wynika z walorów tego rodzaju paliwa. Ten typ węgla charakteryzuje niska zawartość siarki, a zatem wolniejsze odkładanie się sadzy w kominie. Doskonale sprawdza się podczas podnoszenia kaloryczności innego opału, chociażby takiego, jak pelet.

Węgiel orzech nie wytwarza substancji smolistych w trakcie spalania, a dzięki temu nie osadza się na przewodach. Jest to typ opału o wysokiej kaloryczności, co oznacza bardzo dużą wydajność. Dodatkowym atutem jest niewielka ilość popiołu, który stanowi końcowy efekt procesu spalania.
Zapewniamy bardzo dobrą jakość materiału, jak też przystępne ceny. Swoje usługi wykonujemy na terenie śląska oraz Katowic. Gwarantujemy szybki i darmowy transport. W przypadku gdy gdy jesteście Państwo zainteresowani szczegółami zachęcamy do kontaktu. W przypadku nie wiecie Państwo który rodzaj surowca sprawdzi się nasi doradcy służą pomocą.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!


Sprawdź nasz CENNIK

+48 518 746 705
+48 539 233 877
wegielartex@gmail.com

WegielArtek.pl
ul. Cieszyńska 48e
43-170 Łaziska Górne
NIP: 635 183 79 62